Jezioro Żarnowieckie-ekstremalnie i rekreacyjnie

fundamenty 2016 033

Fot:Przystań w Nadolu z archiwum Baltic Sports

Często po zakończeniu spływu kajakowego szukają Państwo dodatkowych bardziej ekstremalnych  atrakcji w naszym regionie.

Warto odwiedzić położone  niedaleko naszej bazy -Jezioro Żarnowieckie,posiada ono 4 przystanie tj: przystań Nadole ,przystań Brzyno,oraz dwie przystanie w Lubkowie.

Najlepiej wyposażoną w sprzęt wodny różnego rodzaju jest Przystań w Nadolu;można wybrać się w  rekreacyjny rejs statkiem” Nadolanin”,wypożyczyć łódź wiosłową,rowerek wodny lub kajak bądź dostarczyć sobie mnóstwa adrenaliny na szybkich łodziach motorowych, poduszkach i bananach wodnych 😉

Jezioro Żarnowieckie nie jest objęte strefą ciszy ,dlatego można sobie pozwolić na motorowodne szaleństwa!,często odwiedzają je właściciele skuterów lub motorówek.

KAJAKI 101

KAJAKI 068

KAJAKI 079

KAJAKI 034KAJAKI 035

Fot.Ekstremalnie z Baltic Sports- archiwum

W Lubkowie działa natomiast szkółka żeglarska,wypożyczenie małej żaglówki również nie stanowi problemu.

Najpiękniej objawia się nam Jezioro Żarnowieckie przy bezwietrznej pogodzie,przy tzw tafli,po tak spokojnym lustrze wody można bez problemu poruszać się kajakiem  robiąc sobie wycieczkę wzdłuż wszystkich czterech przystani.

Niektórzy decydują się na przepłynięcie kajakiem od pierwszej przystani w Lubkowie,poprzez jaz jeziora ,a następnie  spływ rzeką spływ rzeka Piaśnica do morza z zakończeniem na plaży w Dębkach…

Natomiast przy dobrym wietrze korzystają windsurferzy -szkółka wind surfingu w Nadolu oraz kitesurferzy w Lubkowie.

Jezioro Żarnowieckie w latach 90 tych miało największy rozkwit pomimo braku obecnych przystani.Przyczyniał się do tego już nie istniejący hotel w Nadolu liczący ponad 1500 miejsc noclegowych oraz ośrodek sportów wodnych „Cztery Wiatry”,w promieniu 2 kilometrów były zlokalizowane 4 kawiarnie .

Obecnie ,dawny  tętniący życiem hotel zastąpiły prywatne nieruchomości z domkami wypoczynkowymi wzdłuż linii brzegowej Nadola,w  których mało jest możliwości noclegu…,bardziej rozbudowane zaplecze noclegowe posiada wieś Lubkowo.

Jedyny miejscem w którym można coś zjeść jest pizzeria „Szamot” w Nadolu,serwująca również dania obiadowe, mały bar na starym nadolskim molo,oraz od niedawna oddana do użytku „Stolemowa Grota”.

Warto  zatem pomyśleć nad własnym biznesem wzdłuż brzegów Jeziora Żarnowieckiego…(podpowiadamy) 🙂

KAJAKI 051

Fot>przystań Nadole

pazdziernik2016 014

Fot: MOLO -Nadole

balticsports.pl

4 uwagi do wpisu “Jezioro Żarnowieckie-ekstremalnie i rekreacyjnie

Możliwość komentowania jest wyłączona.